6’ncı derece gazi Ayhan Eroğlu: İyi ki varsınız!

05/01/2015

VAKFIMIZDAN GÜNCEL HABERLER

05.01.2015

05.01.2015

TSK Mehmetçik Vakfına, 5’inci ve 6’ncı derece gazi ve engelli Mehmetçiklerin sürekli yardım kapsamına alınmasına yönelik teşekkür mesajları yağıyor. Mektup, e-posta ve sosyal medya aracılığıyla duydukları memnuniyeti ileten gazi ve engelli Mehmetçiklerimiz olduğu gibi Vakfa gelerek, bizzat Genel Müdür E.Tümgeneral Tamer Büyükkantarcıoğlu’na teşekkürlerini sunan Mehmetçiklerimiz de bulunuyor.

Bu teşekkürlerden biri de 6’ncı derece gazi Ayhan Eroğlu’ndan geldi. Ordu’nun Ünye ilçesinde yaşayan Eroğlu, 07.09.1989 yılında Iğdır Taşburun Jandarma Karakol Komutanlığında görev yaparken yaralanmış. Çeşitli hastanelerde uzun süren bir tedavi süreci yaşayan ve gazi olarak hayatına devam eden Eroğlu’nun üç çocuğu bulunuyor.

Mehmetçik Vakfının 5’inci ve 6’ncı gazi ve engelli Mehmetçikleri sürekli yardım kapsamına almasının kendilerini çok mutlu ettiğini belirten ve bu nedenle Vakfı ziyaret ettiğini söyleyen Eroğlu, “Bizi çok mutlu ettiniz, Allah Mehmetçik Vakfından razı olsun. İyi ki varsınız!” dedi.

Vakıf Genel Müdürü Büyükkantarcıoğlu da Eroğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, “Vakıf olarak bir adım attık. Daha sonraki dönemlerde bu yardımlarımızı elimizden geldiğince daha da yükseltmeye gayret edeceğiz” diye konuştu.

SON HABERLER