35. Yılda anlamlı yardım...

15/05/2017

VAKFIMIZDAN GÜNCEL HABERLER

15.05.2017

Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı kuruluşunun 35. yılında vatanın bütünlüğü ve ulusumuzun güvenliği uğruna canlarını hiçe sayan aziz şehitlerimizin anne-baba ve eşlerinin yanında olarak, acılarını ve sevinçlerini paylaşmaya devam ediyor.
    Bu amaçla Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı 2017 yardım planına ‘’Anne ve Babalar Günü Yardımını’’ da ekledi. Bu yıldan itibaren Anneler Günü’nde şehit Mehmetçiklerimizin annelerine ve anne olan eşlerine, Babalar Günü’nde ise şehit Mehmetçiklerimizin babalarına 500 TL nakdi yardımda bulunarak, bu özel günler de yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalışacak. 
    Yardım programı kapsamında vakfın genel müdürlüğünün bulunduğu Ankara ve temsilciliklerinin bulunduğu Adana, Bursa, Erzurum, İstanbul (Avrupa ve Anadolu yakası), İzmir ve Samsun illerinde şehit annelerine, şehitlerin anne olmuş eşlerine ve vakıf bağışçılarına ziyaretler gerçekleştirildi.
Bu ziyaretler kapsamında TSK Mehmetçik Vakfı Yardımlar Müdürü Mesut Genç ve Basın Tanıtım Uzmanı Neslihan Akbulut 1992'de şehit olan Necdet Yılmaz'ın annesi Hava ve eşi Münüse Yılmaz ile ikamet ettikleri evde bir araya geldi. 
    Burada vakfın çalışmalarına ilişkin bilgi veren Genç,  "2017 yılından itibaren, vakfın kurulduğu 1982'den bugüne kadar şehit olan erbaş ve erlerimizin annelerine ve çocuklu eşlerine bir yardım başlatma yönünde karar aldık. Bu sene ilk defa bu uygulamayı gerçekleştireceğiz. Şu anda bu bilgileri sistemimize kaydettik. İnşallah yarın itibarıyla Anneler Günü'nün ödemesini, bu yıl için belirlenen miktar olarak annelerimize 500 lira, şehit eşlerine 500 lira ve akabinde 18 Haziran'da şehitlerimizin babalarına da Babalar Günü'nde böyle bir yardım icra edeceğiz. Bu yardım, iyi günlerde çocukları, torunları için kullanmaları maksadıyla yarın annelerin hesaplarına yatırılmış olacak. Yardımı bu sene başlattık. Önümüzdeki yıllardan itibaren bu yardım devam edecek. Vakfın bütçe imkanlarıyla alakalı olarak artarak devam edeceğini düşünüyorum." ifadelerini kullandı. 
Söz konusu yardımdan yararlanacak şehit yakınlarının sayısı ile ilgili de bilgi veren Genç, "Şu anda 3 bin 840 anne ve eşe ulaşmış durumdayız fakat çalışmalarımız devam ediyor, konuyla ilgili temsilciliklerimiz de çalışıyor. Ulaşamadığımız anneler ve eşler de kendilerine aralık ayında gönderdiğimiz davet mektubuna cevap verirlerse ulaşamadıklarımızı da sisteme kaydederek önümüzdeki yıllardan itibaren bu aileleri de dahil etmeyi hedefliyoruz." dedi. 
    Oğlunun 1992'de Erzurum'da askerlik görevini yaparken PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olduğunu anlatan anne Hava Yılmaz, "Anneler Günü'nü hep boş geçirdim. Dolu geçmedi ama isterim şu kapıdan girmesini. Benim için nasıl olur, sarılırım boynuna 'yavrucuğum' diye." şeklinde konuştu.     
Mehmetçik Vakfına sağladığı desteklerden dolayı teşekkür eden Yılmaz, tüm şehit annelerine Allah'tan sabır diledi. 
Eşinin şehit oluşunun ardından iki çocuğunu tek başına büyüten Münüse Yılmaz da,  Bizim için gerçekten çok anlamlı oldu. Maddi değeri var ama yanında manevi değeri de olacak. Herkes bir eksiğini karşılayacak. Annem oğlundan, ben eşimden bir hediye almış sayılacağım." ifadelerini kullandı. 
Mehmetçik Vakfı yetkilileri, ziyarette Yılmaz ailesinin Anneler Günü'nü kutlayarak, çiçek ve çikolata hediye etti. 

SON HABERLER