“Ceketimi satar yine Vakfa yardım yaparım”...

12/01/2015

VAKFIMIZDAN GÜNCEL HABERLER

12.01.2015

İstanbul Kadıköy Kızıltoprak’taki seyyar simit büfesinde simit satarak geçimini sağlayan üç çocuk babası Muharrem Tunca, aynı zamanda TSK Mehmetçik Vakfı bağışçılarından. TSK Mehmetçik Vakfına gönülden bağlı olduğunu söyleyen Tunca, “Ceketimi satar yine Mehmetçik Vakfına bağış yaparım” diyecek kadar da Mehmetçik dostu. Muharrem Tunca, Vakıfla ilgili düşüncelerini şu sözlerle ifade ediyor:

“TSK Mehmetçik Vakfının benim için, ailem için çok önemli bir yeri var. Biz askerliğimizi parayla yapmadık çünkü. Vatan ve bayrak bizim için kutsaldır. Evinden çıktıktan sonra gerekirse geri dönmemek üzere askere gidenlerdeniz biz. Atalarımız, büyüklerimiz bizi böyle yetiştirdiler.

İki kez simit büfemdeki kumbarayı çaldılar. Yeniden yaptırdım, yine büfemin üzerinde duruyor. Ben kimseden para toplamıyorum, para toplama işine de karşıyım. Oldum olası karşıyım. Çünkü Mehmetçik Vakfı dilenci değildir. Benim kumbarama gönlünden kopan, gönülden atan para atıyor. Kumbara orada duruyor, isteyen para atıyor. Ben de sabah siftahımı atarım. Sattığım ayranın anaparası dâhil, kârı dâhil komple atıyorum. Ben Mehmetçik Vakfına yüreğimden inandığım için bağış yapıyorum. Yüreğimle yaşarım ben. Çünkü yüreğinizle yaşadığınızda yavan ekmek yemenin de ayrı bir zevki var.

Çocuklar da bir şeyler görsün, öğrensin istiyorum. Çünkü biz yardımlaşmayı seven bir milletiz. Bunlar unutulmasın. Tabii Mehmetçik’in bizim için ayrı bir yeri var. Biz bir beklentiyle değil, Allah’a emanet olup askere giden insanlarız biz çünkü. Kızım bile kumbarasında biriktirdiği parayı toplayıp buraya getirdi. Biz çocuklarımıza bunları aşılamaya çalışıyoruz. Gerekirse sırtımdaki ceketi satar yine Mehmetçik Vakfına bağışlarım, o kadar söylüyorum.”


SON HABERLER