Gazi Üçkan’dan Mehmetçik Vakfına teşekkür

12/12/2014

VAKFIMIZDAN GÜNCEL HABERLER

12.12.2014

12.12.2014

TSK Mehmetçik Vakfından yardım alan 1’inci derece gazi Yılmaz Üçkan, 5’inci ve 6’ıncı derece gazi ve engelli Mehmetçiklerin, Vakıftan aldıkları yardımların kapsamının genişletilmesi nedeniyle TSK Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü E. Tümgeneral Tamer Büyükkantarcıoğlu’na teşekkür etti. Gazi Üçkan, “Arkadaşlarım adına size şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Gazi Üçkan, “Sayın Komutanımız göreve başladığında kendisini hem görevi nedeniyle tebrik etmek hem de bazı isteklerimizi belirtmek amacıyla ziyaret etmiştik. O tarihte Vakıftan yılda iki kez yardım alan 5’inci ve 6’ıncı derece engelli ve malul gazi Mehmetçiklerimizin, tıpkı birden dörde kadar dereceleri bulunan diğer engelli ve malul gazi arkadaşlarımız gibi sürekli yardım almasını, hak sahibi çocuklarının da bu yardımlardan yararlanmalarını talep etmiştik. Sayın Komutanımız, bize konuyu inceleyip üzerinde çalışacaklarını ifade etmişti. Duyduk ki 2015 yılı Ocak ayı itibariyle 5’inci ve 6’ıncı derece engelli ve malul gazi Mehmetçik kardeşlerimiz de hak sahibi çocukları da Vakıftan aylık yardım almaya başlayacak. Ben de bu nedenle kendisine o arkadaşlarım adına şükranlarımı sunmaya geldim” diye konuştu.

Gazi Üçkan’ın ziyaretinden duyduğu mutluluğu dile getiren Genel Müdür E. Tümgeneral Büyükkantarcıoğlu, da Vakıf olarak her zaman Mehmetçiklerin yanında olduklarını ifade etti. Gazi Üçkan’ın, “Vakıftan yardım alan bütün gazi ve engelli Mehmetçikler, Vakfın üyesiymiş gibi çalışmalılar” önerisini dikkatle dinleyen Genel Müdür Büyükkantarcıoğlu, “Biz de bu durumdan memnuniyet duyarız” dedi. Genel Müdür Büyükkantarcıoğlu ayrıca, kendisi de Kayserili olan Gazi Üçkan’ın, Kayseri’de temsilcilik açılması önerisi üzerinde çalışacaklarını da söyledi.

SON HABERLER