Hep arkamda durdunuz!

21/01/2015

VAKFIMIZDAN GÜNCEL HABERLER

21.01.2015“Sayın Mehmetçik Vakfı yöneticileri,

Annem anlatmıştı. Daha ben 4,5 yaşlarındayken bacağımı bir böcek ısırmış ve bacağım çok kötü durumdaymış. Beni doktora götürmüşler. Doktora göre durum o kadar kötüymüş ki, ‘çocuğun bacağını kesmek zorundayız’ demişler. Demişler ama annelik işte, çocuğunun bacağının kesilmesini ister mi? ‘Yok hayır’ demiş, beni hastaneden çıkarmış. Daha sonra uğraşıp durmuşlar. Bacağıma etler sarmışlar, başka bir şeyler yapmışlar mı bilmiyorum. Ben iyi olmuşum, bacağımda hiçbir sorun kalmamış. İşte o zaman kesilmesi gereken bacağımı, askerliğimi yaparken mayına basma sonucu kaybettim ben…

Sonuç olarak şunlar söylemek istiyorum. Benim bacağım çocukken kesilseydi ben askere gidemezdim. Askere gidemeseydim şu anki onurlu ‘gazi’ sıfatını taşıyamayabilirdim. Allah bana ‘gazi’ olabilme imkânı vermiş. Böyle olduğu için ona her zaman şükrediyorum. Hiçbir zaman hayal kırıklığı yaşamadım. İnsanlara küsmedim, kimseyi kırmadım, üzmedim. Bacağım yok diye acizlik hissetmedim. Elimden geldiği kadar hayata tutunup yaşamaya çalışıyorum. Devlet bana iş hakkı vermiş, 14 yıldır çalışıyorum. Aileme çocuklarıma, kardeşlerime, anne ve babama maddi ve manevi her konuda yardım etmekten geri kalmıyorum.

Bu gücü bana veren her zaman arkamda duran siz Mehmetçik Vakfına ve devletimize sonsuz teşekkürler ediyorum. Bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diliyorum.”

Gazi Yüksel Yıldırım

SON HABERLER