İbrahim Feridun TINAZTEPE'yi rahmetle anıyoruz...

22/04/2018

VAKFIMIZDAN GÜNCEL HABERLER

22.04.2018

Vasiyetli bağışçımız Münir, Halidun ve Feridun TINAZTEPE kardeşler 21 Aralık 2004 tarihinde vasiyetname ile İstanbul ili Bakırköy ilçesinde bulunan Tınaztepe Çarşısı'nın yönetimi yürüten ve her bir kardeşin 1/3 hisseye sahip olduğu varlıklarını ve Bakırköy İncirli Caddesi'nde bulunan arsalarını TSK Mehmetçik Vakfı'na bağışlamışlardır.

Değerli bağışçımız Münr TINAZTEPE 03 Mart 2009 tarihinde vefat etmiştir. Merhumun vasiyetnamesi gereği 14 Temmuz 2009 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde TSK Mehmetçik Vakfı ve Tınaztepe Gayrimenkul Yönetimi Limitet Şirketi kurulmuştur. Şirketin amacı, İstanbul Bakırköy'de bulunan Tınaztepe Çarşısı'nın yönetimi ile bu çarşıda bulunan 155 adet dükkânın yönetilmesidir.

Kardeşlerden Feridun TINAZTEPE 22 Nisan 2015 tarihinde vefat etmiş, şirketin % 66'sı TSK Mehmetçik Vakfı'na intikal etmiştir. Yardımsever, yüce gönüllü ailenin üçüncü evladı Halidun TINAZTEPE ise hâlen TSK Mehmetçik Vakfı ve TINAZTEPE Gayrimenkul Yönetimi Limitet Şirketi'nin yöneticiliğine devam etmektedir.

Münir, Halidun ve Feridun TINAZTEPE kardeşler, sadece Mehmetçik Vakfına yaptıkları bağışlarla değil, eğitim alanında yaptıkları diğer yardımlarla da dikkat çekmektedir. TINAZTEPE ailesi tarafından bu güne kadar oniki ilk/orta öğretim okulu, iki de lise olmak üzere toplam ondört okul yaptırılmıştır.

SON HABERLER