Şehit ve gazi çocukları Bursa ve Çanakkale'de...

25.07.2016

TSK Mehmetçik Vakfından bakım ve öğrenim yardımı alan şehit ve gazi çocuklarının 17 Temmuz’da Ankara’da başlayan “Kültür Gezisi” Bursa ziyaretiyle devam ediyor.

Yurt genelinden 50 şehit ve gazi çocuğunun katıldığı “Kültür Gezisi” Ankara ve Eskişehir programlarının ardından Bursa durağı ile sürüyor. TSK Mehmetçik Vakfından yardım alan lise ve üniversite öğrencilerini kapsayan “Kültür Gezisi” kapsamında Bursa’ya gelen Mehmetçik çocukları, önce Cumalıkızık Köyü’nü gezdi, daha sonra Osman Gazi ve Orhan Gazi’nin türbelerini, Yeşil Türbe ve Ulucamii ziyaretlerini de program kapsamında ziyaret eden gezi kafilesi, TSK Mehmetçik Vakfı bağışçısı merhum Zeki MÜREN'in mezarını ziyaret etmeyi de ihmal etmedi. Gezi kafilesi Uludağ'ı gezerek günü tamamladı.

Bursa programının ardından Çanakkale'ye geçen şehit ve gazi çocukları, bu toprakları “vatan” yapan atalarının izini sürerek, Çanakkale Muharebeleri’nin yaşandığı Gelibolu tarihi yarımadasını ziyaret eden şehit ve gazi çocukları, rehberler eşliğinde o günleri adeta yaşadı. Çocuklarımız ayrıca, TSK Mehmetçik Vakfı bağışçısı Nusrettin YILMAZ'ı da ziyaret etti.


BURSA


ÇANAKKALE