Duyurular

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

10.11.2011

 

TSK MEHMETÇİK VAKFINDAN
YÜCE TÜRK MİLLETİNE TEŞEKKÜR VE DUYURU


Türk Silahlı Kuvvetlerinde vatani görevini yaparken şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybeden Mehmetçiklerimizin bakmakla yükümlü oldukları yakınları ile gazi ve engelli Mehmetçiklerimize ve çocuklarına sosyal ve ekonomik destek sağlayan TSK Mehmetçik Vakfı; Yüce Milletimizin bu yıl yaptığı kurban bağışları ile daha da güçlenmiştir.

14 Ekim 2011 tarihinde düzenlenen basın toplantısında 38 bin kurban temin edilebildiği ve bu nedenle vatandaşların bağışlarını son güne bırakmamaları gerektiği hususu basın organları aracılığıyla duyurulmuş, kurban temini arayışlarını kampanya süresinde de devam ettirilerek bu rakam 45 bine çıkarılmıştır.

Vatandaşlarımızın TSK Mehmetçik Vakfına olan yoğun ilgisi nedeniyle 45 bin bağışa çok kısa bir sürede ulaşılmış; 01 Kasım 2011 günü saat 12:30 itibariyle bankalarda ve Vakıf internet sayfasında bulunan kurban hesapları kapatılmıştır. 02 Kasım 2011 tarihli dört büyük gazetede verilen ilanlar ve internet sayfasında yayınlanan duyuru ile de kurban hesaplarının kapatıldığı kamuoyuna duyurulmuştur.

Kurban temin ve kesimi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Koruma Kontrol Genel Müdürlüğünün ilgili genelgesi ve Diyanet İşleri Başkanlığının ilgili tebliği doğrultusunda dini vecibelere uygun olarak Bilecik, Eskişehir, Gaziantep, Malatya ve Şanlıurfa ilerindeki kesimhanelerde, beş Vakıf personeli, noter, veteriner hekim ve din görevlisinden oluşan heyet nezaretinde icra edilmiştir. Kesimler, kameralar tarafından da kayıt altına alınmış, tüm kesim merkezlerinden internet üzerinden canlı yayın yapılmıştır.

Kurban etlerinin bir bölümü, kesim bölgesi ve 150 km mücavir alanda, 19 ilde ikamet eden toplam 2.032 şehit, gazi ve engelli Mehmetçik ailesine dağıtılmış, derileri ve bağırsakları Türk Hava Kurumuna teslim edilmiştir.

Kurbanlarını TSK Mehmetçik Vakfına bağışlayan ve adresleri bilinen vatandaşlarımıza teşekkür mektubu ile noter onaylı kesim tutanağı gönderilecektir. Kimlik ve adres bilgileri eksik olan bağışçılarımızın isimleri ve bağışlarına ait dekont numaraları Vakıf İnternet sitemizde (www.mehmetcik.org.tr) yayımlanmıştır. Bu bağışçılarımızın TSK Mehmetçik Vakfına ulaşarak adreslerini bildirmeleri halinde söz konusu belgeler kendilerine gönderilecek, arzu eden bağışçılarımıza kaydedilen kamera görüntüleri de CD olarak iletilecektir.

Kadirşinas bağışçılarımıza, bu organizasyonda desteklerini esirgemeyen başta yazılı ve görsel basın kuruluşları olmak üzere tüm kurum, kuruluş ve vatandaşlarımız ile vekâleten kurban ihalesini kazanarak, kurban kesimini usulüne uygun şekilde yukarıda belirtilen illerde gerçekleştiren Şanlıurfa'dan DEMPA, Malatya'dan AKMDİYAR ET, Gaziantep'ten GÜLER ET, Eskişehir'den ÇELİKLER ET ve Bilecik'ten ERŞAN ET firmalarına şükranlarımızı sunarız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TSK MEHMETÇİK VAKFI

« Tüm Duyurular