17.05.2019

TSK Mehmetçik Vakfı, gücünü aldığı yüce Türk Milletine 37 yıldır hizmet etmenin gururunu yaşıyor.

37’nci kuruluş yıl dönümü dolayısı ile Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü E. Tümgeneral Yaşar BAL ile beraberindeki Vakıf yöneticileri ve çalışanlarından oluşan heyet, 17 Mayıs Cuma günü Anıtkabir’i ziyaret etti. Mozoleye çelenk konulması ve saygı duruşunun ardından Genel Müdür Yaşar BAL, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

Aziz Atam,

Yüce gönüllü Türk milletinin desteğiyle her geçen gün gücüne güç katarak daha da büyüyen TSK Mehmetçik Vakfı ailesi olarak, kuruluşumuzun 37’nci yıl dönümünde tekrar huzurunuzda bulunuyoruz.

Mehmetçik Vakfı, en büyük emanetiniz olan Türkiye Cumhuriyetini koruma ve kollama görevini yerine getirirken şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybeden Mehmetçiklerimizin, geride bıraktıkları aileleri ile gazi ve malul Mehmetçiklerimiz ve onların çocuklarına en iyi yaşam şartlarını sağlamayı görev edinmiştir.

“Türkiye Mehmetçik’e, Mehmetçik Türk Milletine Emanettir” şiarına uyarak, “Dünyanın hiçbir ordusunda yüreği seninkinden daha temiz, daha sağlam bir askere rast gelinmemiştir” dediğiniz kahraman Mehmetçiklerimiz ile yakınlarına hizmet etmenin onur ve gururunu yaşıyoruz.

37 yıldır büyük bir sorumluluk ve hassasiyetle yerine getirdiğimiz ulvi görevimizi, Milli Mücadelemizin 100’üncü yıl dönümüne denk gelen bu onurlu günde ve bundan sonra da ilkelerinizin ışığında ve aydınlık yolunda artan bir şevk, azim ve kararlılıkla sürdüreceğiz.

Ruhun şad olsun…