Muhterem şehit aileleri, saygıdeğer bağışçılar, gazilerimiz, evlatlarımız ve Vakfı’mızın değerli çalışanları.

 

 

Dört yıldır büyük bir heyecan ve gururla sürdürdüğüm Mehmetçik Vakfı Genel Müdürlüğü görevimi 28 Nisan 2017 tarihinde tamamlamış olacağım.

Sizlerle geçirdiğim bu dört yıl, hayatımda ayrı bir yeri olan ve daima güzel duygularla hatırlayacağım; sevdiklerime, arkadaşlarıma mutlulukla anlatacağım, güzel hatıralarla dolu günlerle süratle geçti.

Göreve başladığım günlerdeki heyecanım, ‘’Benden önceki genel müdürlerimizin başarıyla yönettikleri Mehmetçik Vakfı’nı teslim aldığım günden, teslim ettiğim bugüne kadar başarıyla yönetebilecek miydim?’’ şeklindeydi. Büyük sorumluluk isteyen bir görevdi. Görüldüğü gibi tedirgindim, kaygılarım vardı. TSK’daki görevimi başarıyla tamamlamış ve üstün birlikler yetiştirmiştim.  Ancak bu görev çok farklıydı. Kutsal Vatan hizmetine koşarak gelen çok sevdiğim Mehmetçikler için manevi hazzı çok yüksek, sorumluluk isteyen bir görevdi. Vakıf olmanın kaçınılmaz gereği olarak bağışçılarımıza kendimizi çok iyi anlatabilmeli, güvenlerini kazanabilmeli, gelir kaynaklarımızı arttıran projeler geliştirilebilmeli, çağın iletişim araçlarında yer alabilmeli, Mehmetçik Vakfı ailesinin mensuplarını, şehit ve gazi ailelerimiz, evlatlarımız, şehit ve gazi çocukları ile gerçek bir aile olabilmeliydim. Başarının bu hedeflerle geleceğini düşünmüştüm.

Mutluyum! Vakfın aktif varlığı dört yılda 554 milyon Türk Lirasından 750 milyon Türk Lirasına ulaştı. 2016 yılında yıllık gelirimiz rekor bir rakamla 200 milyon Türk Lirası oldu. Vakfın yaptığı yardımlar her geçen yıl süratle arttı. Yapılan tüm hizmetler, tüm vakıf çalışanlarına yani hepimize aittir. Mehmetçikler için ne yapılsa azdır.

Son görev günüme kadar başlattığımız, planladığımız, projelerimiz ve hedeflerimizle Vakfı yeni Genel Müdürümüze huzur içinde devrediyorum. Görev sürem içerisinde destek ve yardımlarını esirgemeyen; saygıdeğer bağışçılarımıza, Mehmetçik Vakfı ailemiz,  Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Üyelerine ve gayretimizi her zaman takdirle karşılayan, teşekkürlerini ve dualarını esirgemeyen şehit ve gazi Mehmetçik ailelerine ve geleceğimizin teminatı, Vakfımızın hayırlı evlatları şehit ve gazi çocuklarımıza kalb-i şükranlarımı sunuyor, veda ediyorum…

SAYGILARIMLA…

 

A. Tamer BÜYÜKKANTARCIOĞLU
E. Tümgeneral
 TSK Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü