TSK Mehmetçik Vakfı Bursa Temsilciliği, Merhum bağışçı Zeki MÜREN'i 24.09.2017 Pazar günü Emir Sultan'da bulunan mezarı başında TEV ile ortak organize edilen bir anma programı ile andı. Programa, iki Vakıf temsilcileri, ailesi, Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, sanatçı dostları ve sevenleri katıldı.

 

 

Anma programı, Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi piyano öğretmeni Gülşah Sol'un program takdimi ile başladı. Okul öğrencileri adına Burak Çağlar, aile adına yeğeni Sevtuğ Olgaç'ın konuşmalarının ardından TSK Mehmetçik Vakfı Bursa temsilcilcisi İbrahim GÜVEN ve TEV Bursa Şube Başkanı Mehmet Çalışkan konuşma yaptı.

Cami avlusunda iki vakıf tarafından hazırlanmış olan lokma dağıtıldı. Lokma dağıtımı ile birlikte öğle namazı öncesinde, Sanat Güneşi için mevlit okutuldu, mevlit sonrasında cami avlusunda vatandaşa lokum dağıtıldı.

23.09.2017 saat 20.00'de ise Osmangazi Belediye Başkanlığınca her yıl yapılarak geleneksel hale gelmiş "Zeki Müren'i Anma Gecesi" yapıldı. Bu yıl yapılan geceye İstanbul Radyosu sanatçısı Gökhan SEZEN ve sanatçı Gönül YAZAN da katıldı, ayrıca Gönül YAZAR iki eser seslendirdi.