20 Temmuz 2017
 

20.07.2017

Mehmetçik Vakfı’ndan yardım alan şehit ve gazi Mehmetçik çocukları, Kültür Gezisi kapsamında Ankara, Nevşehir ve Konya’dan sonra Akdeniz’in en gözde tatil cenneti olan Antalya’yı keşfetti. Gençler, güneş, havuz ve kumun keyfini çıkardıkları gibi tarihi yerleri de ziyaret ederek hem eğlenmiş hem öğrenmiş oldu.

Aspendos Antik Kenti’ne yaptıkları geziden sonra Manavgat Şelalesi’ni gören kafile, daha sonra Side Antik Kenti’ni gezdi. Geçmişi, milattan önceye dayanan PHASSALİS Antik Kenti ve Olimpos’u gören gençler burada keyifli zaman geçirdi. Antalya’nın simgelerinden olan Düden Şelalesi ve Kurşunlu Şelalesi’ne giden çocuklar, Antalya Müzesi’ni ziyaret ettikten sonra Antalya Akvaryumu su altı dünyasında da gezinti yaptı.

Afyonkarahisar üzerinden Ankara’ya dönecek olan Mehmetçik Çocukları, 13 günlük dolu dolu bir tatil yaşadılar.

Kültür gezisine katılan gençler, Mehmetçik Vakfı sayesinde bir araya gelmekten, tanışmaktan ve kaynaşmaktan mutlu olduklarını ifade etti. Ayrıca düzenlenen etkinliklerle ülkemizin tarihi ve doğal zenginliklerini görme fırsatı bulduklarını dile getiren gençler, Mehmetçik Vakfı ailesinin birer ferdi oldukları için gurur duyduklarını belirterek tüm Vakıf ailesine şükranlarını sundu.