03.03.2017
 

TSK Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü E. Tümgeneral Tamer BÜYÜKKANTARCIOĞLU’nun konuk olduğu NTV Gece Haberlerinin sunucusu Simge FISTIKOĞLU, izleyicilere SMS ile bağış çağrısında bulundu.

TSK Mehmetçik Vakfı’nın kurulduğu günden bu güne yaptığı yardımlar, faaliyetleri ve 35 yıllık geçmişinin işlendiği programda konuşan BÜYÜKKANTARCIOĞLU ‘’Genç evlatların acısı unutulmuyor ama şehitlerinin emaneti olan çocukların okuyup, iyi bir yerlere gelmesi ailelerin yaşadıkları travmayı atlatmasına yardımcı oluyor’’ dedi.

Bağışlar konusunun da gündeme geldiği programda Simge FISTIKOĞLU’nun vatandaşların küçük bağışlar yaparken çekinebileceği yorumu üzerine cevap veren BÜYÜKKANTARCIOĞLU, ‘’Bizim Zeki MÜREN ve TINAZTEPE Ailesi gibi çok büyük bağışçılarımız olduğu kadar, her gün sattığı ilk simidin parasını kumbarasında toplayıp bize bağış olarak yollayan bağışçılarımız da var’’ Şeklinde konuştu.

Bağış yapmak isteyenler için küçük bir hatırlatmada da bulunan FISTIKOĞLU, ‘’2582’ye boş SMS yollayan herkes Mehmetçik Vakfı’na 10 lira bağışta bulunmuş oluyor. Dileriz bu yayın yeni bir bağış rekoruna vesile olur’’ şeklinde konuştu.