17.12.2014

5’inci derece gazi Tuncay Aslan, Ocak 2015 tarihi itibariyle 5’inci ve 6’ncı derece Mehmetçiklerin ve hak sahibi çocuklarının aylık yardım kapsamına alınması nedeniyle TSK Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü E. Tümgeneral Tamer Büyükkantarcıoğlu’na teşekkür etti.

Aslan, Vakfa yaptığı ziyarette, “Sayın Genel Müdürümüze 5’inci ve 6’ncı derece gazi ve engelli Mehmetçiklere ve hak sahibi çocuklarına yapılacak sürekli yardımlar nedeniyle teşekkür etmeye geldim. Bu teşekkürümü hem kendi adıma hem de diğer arkadaşlarım adına yapıyorum. Bu yardımlarınız sayesinde nihayet ben de gazi olduğumu anladım. Benim için manevi değeri çok büyük” diye konuştu.

İki çocuğu olduğunu, ancak çocuklarının askerlik görevi bittikten sonra dünyaya geldiği için Vakıftan yardım alamayacağını belirten Aslan, “Oğlum Emre, THK Üniversitesi Lojistik Yönetimi bölümünü kazandı. Hazırlıkta okuyor. Ona ‘Oğlum sen merak etme. Ben seni mutlaka okutacağım’ dedim. Şimdi Vakıftan aylık olarak alacağım bu parayı her ay oğluma vereceğim. Sanki bir burs almış gibi onun eğitiminde kullanacağım. Bu da beni çok mutlu ediyor” dedi.

Genel Müdür Büyükkantarcıoğlu da Gazi Aslan’ın teşekkürlerinden dolayı şükranlarını belirterek, “Biz Vakıf olarak şimdi bir başlangıç yaptık. Önümüzdeki yıllarda 5’inci ve 6’ncı derece gazi ve engelli Mehmetçiklerimizin aldıkları bu miktarların, diğer derecelerdeki Mehmetçiklerin yardımlarına yaklaşması için çalışmalarımız devam edecektir” diye konuştu.