7`den 70`e Yüce Gönüllü Bağışçılarımızdan Mehmetçiklerimize

Şehit Mehmetçiklerimizin emanetleri ile Gazi Mehmetçiklerimize ve evlatlarına, yüce gönüllü milletimizin desteğiyle 40 yıldır hizmet etmenin gururunu yaşayan Mehmetçik Vakfı olarak, 7’den 70’e her kesimden gelen bağışları, Mehmetçiklerimize ulaştırmaya devam ediyoruz. Az, çok demeden, gönül birliği ile çorbada benim de tuzum bulunsun diyen tüm bağışçılarımıza Şehit ve Gazi Mehmetçiklerimiz adına şükranlarımızı sunarız.

Kurban bağışçımız Neşe TANRIVERDİ, Mehmetçikler için ördüğü bere ve boyunlukları, vatanımızın güvenliği için sınır boylarında mücadele eden Mehmetçiklerimize ulaştırılmak üzere, “Kınalı kuzularımız, beni de anaları saysınlar, karda kışta kendilerini sıcak tutsunlar.” diyerek Vakfımıza gönderdi.

 

 

EPENEK Savunma ve Güvenlik GESG LTD.ŞTİ, ihtiyaç sahibi Şehit ve Gazi Mehmetçik çocuklarımıza ulaştırılmak üzere kışlık giysi yardımında bulundu. Genel Müdürlük Merkezimiz ve Temsilciliklerimiz aracılığıyla belirlenen çocuklarımıza hediyeleri ulaştırıldı.

Etlik Özel Hayat Eğitim Kurumlarında burslu okuyan ve aynı zamanda Keçiören Bilim Sanat Merkezi öğrencisi olan Elif Miray BAYRAK, ortaokullar arası şiir yarışmasında kazandığı 1 gr altının TL karşılığını Vakfımıza bağışladı. “Biz yatığımız yerde rahat uyuyalım diye, Mehmetçiklerimiz bizler için canlarını feda ediyor, biz de elimizden gelen ne varsa az, çok demeden yapmalıyız.” diyerek yaşından büyük bir olgunluk örneği gösterdi.

Musa Erdem Anadolu Lisesi 11’inci sınıf öğrencisi Nisa Nur SELEK, 2020 yılından beri düzenli olarak Vakfımıza gelerek harçlıklarından arttırdığı paraları Vakfımıza bağışlıyor. “Bu konuda kimsenin yönlendirmesi olmadı. Askerlerimizin zorlu koşullar altında verdikleri mücadeleye uzaktan da olsa tanık oluyoruz. Hal böyleyken birlikten beraberlik doğar düşüncesiyle küçük de olsa Vakfa katkım olsun istedim.” diyerek duygularını ifade etti yüreği büyük Nisa.

Erzurum Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Sabancı Ortaokulu, 6-7-8’inci sınıf öğrencilerinin, "Vatan Mehmetçik'e, Mehmetçik bize Emanet." parolasıyla başlattıkları kampanya döneminde, kumbarada biriken paraları Vakfımıza bağışladı. Aynı zamanda Vakıfla ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için Vakfımızı davet eden okul yönetimi ve öğrencilerine, TSMEV Erzurum Temsilciliği tarafından Vakfı tanıtıcı sunum yapıldı.

Sultan Alparslan İlkokulu Harezmi Ekibi öğrencileri, 18 Mart Çanakkale Şehitleri anısına etkinlik düzenleyerek topladıkları parayı öğretmenleri ile birlikte TSKMEV İstanbul Avrupa Yakası Temsilciliğimize gelerek Vakfımıza bağışladılar. Ziyaret esnasında minik öğrencilere yapılan Vakfı tanıtıcı sunum sonrası, ellerinde Türk Bayrakları ile asker selamı veren öğrenciler hep bir ağızdan, “Mehmetçiklerimiz, vatan size minnettar!” diye bağırdılar.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü sebebiyle, Ayvalıdere İlköğretim Okulu 1/E sınıfı öğrencileri, dönemi temsilen bir etkinlik düzenledi ve Mehmetçik Vakfına ithaf ettikleri bu anlamlı etkinliğe Vakfımızı davet etti. Küçücük yaşta vatan ve millet sevgisinin aşılandığı minik kalpler,  izleyen herkese duygu dolu anlar yaşattı.

Rize Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, aralarında topladıkları harçlıklarını biriktirerek Vakfımıza bağışladı. Okul müdürleri ve öğretmenlerinin aracılığı ile Vakfımıza ulaştırılan bağış sonrası, TSKMEV Samsun Temsilciğimiz tarafından okul yönetimi ve öğrenciler ziyaret edilerek Vakfı tanıtıcı sunum yapıldı. Yürekleri vatan sevgisiyle atan gençlerle birlikte geleceğe dair umutlarımızı bir kez daha yeşerdi.

Özel Adana Koleji ortaokul öğrencileri, okul kampüsünde düzenlenen "yemek festivali" kapsamında elde edilen geliri Vakfımıza bağışladı. Festival boyunca en çok geliri elde ederek, Mehmetçiklere destek olmak için adeta yarışa giren duyarlı çocuklarımızın, hayat boyu içinde olacakları tüm mücadelelerin böylesine anlamlı olmasını dileriz.

Önceki Sonraki