Toyota`dan Mehmetçik Vakfına rekor bağış

05.04.2016
 

TOYOTA’DAN MEHMETÇİK VAKFINA REKOR BAĞIŞ

2015 yılında rekor satışa ulaştıkları için Güney Amerika gezisi ile ödüllendirilen 58 Toyota bayisi, bunun için ayrılan 3 milyon TL bütçenin aralarında TSK Mehmetçik Vakfının da bulunduğu üç vakfa eşit oranda bağışlanmasını istedi. Mehmetçik Vakfına bağışlanan 1 milyon TL’lik çek, TSK Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü E. Tümgeneral A. Tamer Büyükkantarcıoğlu’na takdim edildi.

Toyota’nın Kartal’daki Genel Müdürlüğünde düzenlenen törende konuşan Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, bayilerine 2015 yılında 50 bin satış hedefini geçmeleri halinde gezi ödülü vermeyi planladıklarını belirterek, “Bu hedefimize ulaştık ve yakın geçmişte yaptığımız bir toplantıda bayilerimiz kendi aralarında almış oldukları bu kararı bize bildirdiler. Duyduğum anda çok duygulandım. Bayilerimizin bu davranışı umarım ki başka kurum ve firmalara hatta şahıslara örnek olur” dedi.

TSK Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü Büyükkantarcıoğlu da törende “Türk halkının birlik, beraberlik ve paylaşmaya verdiği önemin en güzel örneğini bugün burada yaşadık. Toyota bayilerine bu duyarlılıklarından dolayı teşekkürlerimizi sunarız” diye konuştu. Bağış çeki, Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt ve Toyota bayileri tarafından Genel Müdür Büyükkantarcıoğlu’na takdim edildi.

Önceki Sonraki