`Babam her an beni koruyor` Şehit Onbaşı Erdoğan Korkmaz`ın kızı Ergül Yadigar Korkmaz

Ergül Yadigar Korkmaz
 

Kurumunuz tarafından hesabıma yatırmış olduğunuz yardım ödemesinden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Duygularımı sizlerle paylaşmak istedim. Bu zamana kadar bana maddi ve manevi en büyük yardım ve desteği Mehmetçik Vakfı olarak sizler yaptınız. Ben böyle olmasını istemezdim. Keşke babam sağ olsaydı da, bayramda, ağladığımda, sevincimde hep yanımda olsaydı da bu yardımı almasaydım. Ama anlıyorum ki babam yanımda, her an beni koruyor. Bunu fark ediyorum.

Okulda gönderdiğiniz parayı harcarken hep sizleri ve babamı hatırlıyorum. Ben babamın yarıda kalan görevini tamamlamak istiyorum. Bu parayı harcarken vicdanım sızlıyor, acaba helal ediyor mu vatan diye. Görevini tam bitirip de keşke sona doğru şehit olsaydı, yüreğim kan ağlıyor, üzülüyorum… Ama inanıyorum ki sizler tamamlıyorsunuz. Her zaman Türk Mehmetçik'i ile gurur duyuyorum.

Bizi düşünen, anlayan, iyi günde de kötü günde de yanımızda olan siz Mehmetçikler oldunuz, sizleri çok seviyorum. Size karşı olan duygularım anlatmakla bitmez. Resmime bakın ve gözlerimdeki vatan sevgisinden anlayın. Elleri öpülesi Mehmetçiklerim… Ben her zaman, her yerde emrinizdeyim. Şu ana kadar yapmış olduğunuz tüm yardımlar için sizlere çok teşekkür ediyorum. Türk kızıyım, şehit kızıyım! Mutluyum, gururluyum, onurluyum. Ne Mutlu Türk'üm diyene!

Önceki Sonraki