MEHMETÇİK VAKFI 40 YAŞINDA...

17.05.2022

TSK Mehmetçik Vakfı olarak 40'ıncı yılımızda, Şehit ve Gazi Mehmetçik Ailelerimizin yanında olmanın gururunu yaşıyoruz.

40'ıncı kuruluş yıldönümü dolayısı ile Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü E. Tuğgeneral Engin DURAK ile beraberindeki Vakıf yöneticileri ve çalışanlarından oluşan heyet, 17 Mayıs günü Anıtkabir’i ziyaret etti. Mozoleye çelenk konulması ve saygı duruşunun ardından Genel Müdür Engin DURAK, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

"Aziz Atam,

Yüce gönüllü Türk Milletinin desteğiyle her geçen gün gücüne güç katarak daha da büyüyen TSK Mehmetçik Vakfı ailesi olarak, kuruluşumuzun 40’ıncı yıl dönümünde, bir kez daha minnet ve şükranla huzurundayız.

Mehmetçik Vakfı, kuruluş amacına uygun olarak 17 Mayıs 1982 tarihinden bugüne, bu cennet vatanda, huzur ve güven içinde yaşayabilmemiz için gözlerini kırpmadan canlarını ortaya koyarak Şehit olan veya askerlik görevi esnasında hayatını kaybeden Mehmetçiklerimizin emanetleri ile Gazi ve malul Mehmetçiklerimiz ve evlatlarına, devletimizin sağladığı imkanlara katkıda bulunarak, en iyi yaşam şartlarını sağlamak hedefiyle, azim ve kararlılık içinde Türk Milletinin yardımlarını hak sahiplerine ulaştırmaktadır.

Türkiye Mehmetçik’e, Mehmetçik Türk Milleti’ne Emanettir şiarına uyarak, “Dünyanın hiçbir ordusunda yüreği seninkinden daha temiz, daha sağlam bir askere rast gelinmemiştir” dediğiniz kahraman Mehmetçiklerimiz ile yakınlarına hizmet etmenin onur ve gururunu yaşıyoruz.

Sarsılmaz ilkelerinin ışığında ve aydınlık yolunda, bugüne kadar büyük bir onur ve hassasiyetle yerine getirdiğimiz kutsal vazifemizi, bundan sonra da aynı şevk ve heyecan ile yerine getirmeye devam edeceğiz.

Bu anlamlı gün vesilesiyle Zatıalinizi, Aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyor, hayatta olan kahraman gazilerimize, şehit ve gazilerimizin kıymetli ailelerine saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz

Ruhunuz şad olsun…"

Yüce gönüllü milletimize şükranlarımızı sunarız.

Türkiye Mehmetçik'e, Mehmetçik Türk Milletine Emanet.

Önceki Sonraki