MEHMETÇİK VAKFI 41 YAŞINDA...

17.05.2023

TSK MEHMETÇİK VAKFI 41 YAŞINDA

TSK Mehmetçik Vakfı, Türk Milletinden aldığı güçle Şehit ve Gazi Mehmetçiklerimiz ile ailelerine 41 yıldır hizmet etmenin gururunu yaşıyor.

41’inci kuruluş yıl dönümü dolayısı ile Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü E. Tuğgeneral Engin DURAK ile çalışanlarından oluşan heyet, 17 Mayıs 2023 Çarşamba günü Anıtkabir’i ziyaret etti. Mozoleye çelenk konulması ve saygı duruşunun ardından Vakıf Genel Müdürü Engin DURAK, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

Aziz Atam;

Yüce gönüllü Türk Milletinin desteğiyle her geçen gün gücüne güç katarak daha da büyüyen TSK Mehmetçik Vakfı ailesi olarak, kuruluşumuzun 41’inci yıl dönümünde bir kez daha minnet ve şükranla huzurundayız.

Mehmetçik Vakfı, kurulduğu 17 Mayıs 1982 tarihinden bugüne; vatanımızın bölünmez bütünlüğü, bağımsızlığı ve halkımızın  huzuru  için, canlarını hiçe sayarak Şehit olan veya askerlik görevi esnasında hayatını kaybeden kahraman Mehmetçiklerimizin bakmakla yükümlü oldukları yakınları ile Gazi ve malul Mehmetçiklerimize maddi/manevi destek olmakta, onların en değerli emanetleri olan evlatlarını, üniversite seviyesi dâhil okutmaktadır. Yediden yetmişe Vakfımızın yanında olan yüce gönüllü bağışçılarımızın teveccühüne layık olmaya çalışarak Şehit ve Gazi Mehmetçik ailelerimize ulaştırmak temel vazifemizdir.

Vakfımızın kurulduğu günden bu yana, büyük bir sorumluluk duygusuyla devam ettirdiğimiz bu ulvi vazifemizi, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına denk gelen 41’inci yaşımızda ve bundan sonra, artan bir şevk ve azimle, sarsılmaz ilkelerinin ışığında ve aydınlık yolunda yerine getirmeye devam edeceğiz.

Ruhun şad olsun…”

Yüce gönüllü milletimize şükranlarımızı sunarız.

Türkiye Mehmetçik'e, Mehmetçik Türk Milletine Emanet.

Önceki Sonraki