Rahmetle Anıyoruz...

22.04.2024

Değerli bağışçımız merhum İbrahim Feridun TINAZTEPE, Tınaztepe Ailesi adına Mal varlıklarını TSK Mehmetçik Vakfına bağışlayan Münir, Halidun ve Feridun Tınaztepe İstanbul Bakırköy’deki Tınaztepe Çarşısında bulunan 155 adet dükkân ve büronun yönetimini TSK Mehmetçik Vakfına bağışlamışlardır. Merhum İbrahim Feridun TINAZTEPE 22 Nisan 2015 tarihinde vefat etmiştir.

“Babamız da Mehmetçik Vakfına bağış yapalım isterdi”

Tınaztepe ailesinin eğitime katkıları sadece bursla sınırlı değil. Şimdiye kadar yedisi ilköğretim okulu biri de lise olmak üzere Antakya ve Dalyan Muğla’da toplam sekiz okul yaptırmışlar. Yaptırdıkları okullardan mezun olan öğrenciler Tınaztepe ailesi için ayrı bir övünç kaynağı. Daha sonraki yıllarda da hep mal varlıklarını hayır işlerinde değerlendirmek için çaba sarf ediyorlar. Neden TSK Mehmetçik Vakfına bağış yapmayı tercih ettikleri sorulduğunda ise şu yanıtı veriyor Halidun Tınaztepe:

“Biz memlekete faydalı olacak şeyler istedik. Bunun için de Mehmetçik Vakfını düşündük. Şehitlerimizin ailelerine, gazilere ve onların çocuklarına yardımımız dokunsun istedik. Babam da sağlığında öyle derdi. Mehmetçik Vakfına bağış yapın derdi. Bu konuda yanlış yapmadığımıza yönelik inancım hep tam oldu. “

Bağışçımız merhum İbrahim Feridun TINAZTEPE'yi şükran ve rahmetle anıyoruz.

Önceki Sonraki