Aziz Ailem - Ömer KIRÇİÇEK

Ömer KIRÇİÇEK

24 yaşında. Piyade Er Gazi Şihmus KIRÇİÇEK’in oğlu. İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Fakültesi, İlköğretim Matematik Öğretmenliği mezunu. Matematik öğretmeni olarak görev yapıyor.

Aziz ailem;

17 Mayıs 1982! Bundan tam 40 yıl önce kurulmuş bir çınarın neferi, bir Gazinin evladıyım. Zemheri ayazında, karlı ovalarda, dağlarda, derin vadilerde, dumanlı tepelerde, rüzgârlı havalarda, güneşin kavurduğu topraklarda, hiçbir derde, sıkıntıya aldırmayan yiğitlerin emanetlerine kol kanat geren bir ulu bir çınar Mehmetçik Vakfı! Vakfımız; Türk Silahlı Kuvvetlerinin şerefli mensupları ve kıymetli ailelerinin yanında her daim durma misyonunu üstlenmiş, dürüst, güvenilir, şeffaf ve saygın olmasıyla Türk Milletinin gönlünde ayrı bir yer edinmiştir. Siz değerli okurlarımızın huzurunda, Vakfımızın üstlenmiş olduğu bu önemli misyon dolayısıyla bir Gazi evladı olarak teşekkürü borç biliyor ve Vakfımızın kuruluşunda ve gelişmesinde emeği geçen tüm kıymetli Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını şükranla yad ediyorum. O alicenap komutanlarımız sayesinde kurulan bu kıymetli Vakıf gün geçtikçe gücüne güç katan harikulade bir yapı olarak, sesimize, canımıza, değerimize değer katmaya devam ediyor. Elbette unutmamamız gereken en önemli hususlardan biri de kıymetli bağışçılarımız. Bugün 40’ıncı yılı kutluyor oluşumuzun en huluskârı sizlersiniz.  Eğitim öğretim geçmişime baktığımda her noktasında ilmek ilmek sizler varsınız. Sizlerin varlığı o kadar değerli ve bir o kadar da elzem ki… 

Bugün buralara geliyor oluşumda en büyük destekçim, ailem ve tüm paydaşlarıyla Mehmetçik Vakfıdır. Bana hissettirdiklerinizin, öğrettiklerinizin hepsini bir öğretmen olarak bulunduğum çevreye, öğrencilerime anlatıyorum ve anlatmaya devam edeceğim. Bugün kendi ayakları üzerinde duran bir öğretmen olarak, Mehmetçik Vakfı ailesine yakışır bir evlat olmanın vermiş olduğu kıvanç, sizlerin desteğiyle vuku bulmuştur. Bu meşakkatli yolda her daim yanımda olan çok değerli Mehmetçik Vakfı paydaşlarına, dostlarıma, Şehit ve Gazi çocuklarına, bir eğitimci olarak ışık olacağımı bir vefa borcu bilirim. Tesadüfler, ilgi çekici ve güzeldir esasında. Bu yıl, Vakfımızın 40’ıncı yılında, Mehmetçik Vakfına onurla ve gururla, onların her zaman desteğinden şüphesiz olduğum bir armağan sunmak istiyorum. Çıktığım bu yolda ilke edindiğim Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün eğitim anlayışı doğrultusunda kurduğum OK Eğitim Kurumlarını, Mehmetçik Vakfının 40’ıncı yıl dönümü anısına Vakfımıza ithaf ediyorum. Bu eğitim kurumunun temellerini atmamda, bana olan desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen ailem Mehmetçik Vakfına şükranlarımı sunuyorum. Hayallerim ve ideallerim doğrultusunda atmış olduğum ilk adımda, temel vizyonum, Vakfımızın duruşundan hareketle, eğitim ve öğretimde mükemmellik anlayışıdır. Bu anlayışla Vakfımıza layık bir evlat olmak için tüm gücümle çalışacağım.

Nice 40 yılların olsun Mehmetçik Vakfı! “Sen Hep Var Ol Aziz Ailem!

Önceki Sonraki