Kıymetli Mehmetçik Vakfı - Çisemnur KAVAS

Çisemnur KAVAS

19 yaşında. Sıhhiye Çavuş Gazi Murat KAVAS’ın kızı. Merkez Özel Kütahya Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi mezunu. 

Kıymetli Mehmetçik Vakfı,

Öncelikle size biraz kendimden bahsedeyim. 13.12.2002 tarihinde Kütahya'da doğdum. İlk ve ortaöğretimimi Kütahya'da tamamladım. Bahçeşehir Kolejinden mezun oldum. Bu süreçte Mehmetçik Vakfının herhangi bir üyesiyle tanışmıyor olmama rağmen onların sıcaklığı ve desteği hep benimle birlikteydi. Ama onlara kavuşmam çok uzun sürmedi. 2019 yılının yazında Vakfımızın düzenlediği gezi sayesinde ikinci ailem olarak benimsediğim Mehmetçik Vakfı ile tanışmış oldum. 

O süreç benim için heyecan doluydu çünkü bizim için emek harcayan, rahat ve güvenilir yerlerde olmamızı isteyen insanlarla ve babalarımız açısından ortak acıyı ve gururu paylaştığımız arkadaşlarımla tanışma fırsatını yakaladım gezide. Bu, Gazi kızı olarak bana büyük bir onur verdi. 81 ilde birbirinden farklı, bağımı koparmayıp hâlâ görüşmeye devam ettiğim birçok değerli arkadaş edindim. Birbirimiz için farklı şehirlerde, sıcak kapılarımız olduğunun bilincine vardık. Bu sayede çevremde tek olmadığımı, aslında sadece birbirimizi henüz bulamamış, birbirine yabancı insanlar olduğumuzun farkına vardım. Mehmetçik Vakfının değerini de asıl bu noktada anlamış olduk. Bu fırsatla birbirimize olan bağlarımızı, duygularımızı kuvvetlendirerek aslında bize en yakın olanın yine bizler olduğunu göstermiş oldu Vakıf. Bizler her zaman böylesine samimi ve geniş bir ailenin parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Buradan, bizler için ellerinden geleni yapmaktan asla vazgeçmeyen Mehmetçik Vakfı ailesinin değerli personeli ve saygıdeğer bağışçılarına da teşekkürlerimi sunmak isterim. 

Bu yıl ailesinin bir parçası olmaktan gurur duyduğum Mehmetçik Vakfının 40’ıncı kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz. Kırk yıldır bana ve benimle aynı kaderi yaşayan birçok arkadaşıma el uzatan, yardımlarını esirgemeyen Mehmetçik Vakfı ailesine, askerlerimize ve yüce gönüllü bağışçılarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunar, koca bir çınar gibi bizleri gölgesinde toparlayan Vakfımızın nice kırk yıllara ulaşmasını dilerim. Nice 40 yıllara Mehmetçik Vakfı, sonsuz saygılarımla…

Önceki Sonraki