Ben Ahmet Emin ŞAHİN

Ahmet Emin ŞAHİN

24 yaşında. Piyade Er Gazi Abdullah ŞAHİN’in oğlu. Düzce Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Elektrik Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans öğrencisi. Elektrik Elektronik Mühendis olarak görev yapıyor. 

Ben Ahmet Emin ŞAHİN. Büyük Mehmetçik Vakfı ailesinin her biri pırlanta olan evlatlarından sadece biriyim. Batı Karadeniz’in sakin, kendi halinde ili Düzce’de dünyaya geldim. Ailem Düzce’nin yerlisidir. Yıllardır aynı mahallede yaşıyoruz. Mahalle yaşamının olmazsa olmazı birlikte olmak, birlikte gülmek, birlikte ağlamak, birlikte sevinmektir. Bizi mahalle kültüründe müstesna bir yerde konumlandıran durum ise babamın onurlanmış bir asker olmasıdır. Babacığım, vatani görevini yapmak üzere teslim olduğu birliğinde eğitim sırasında yaralanarak Gazi asker olma şerefine nail olmuştu.  Her yıl resmi törenlerde, Gaziler Günü’nde şeref nişanemiz olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin kıymetli personeli, babacığımı ve bizi ağırlıyor, evimize misafir oluyor ve bir an bile bize yalnız olduğumuzu hissettirmiyor. 

İlkokula başladığım zaman, Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı, babacığımın Gazilikle onurlanması sebebiyle bana burs vermeye başlamış, eğitim hayatım boyunca bu bursun devam edeceğini söylemişti. İlk ve orta öğrenimimi Düzce’de tamamladıktan sonra Elektrik ve Elektronik Mühendisliğini kazanarak Konya Selçuk Üniversitesinde okumaya başladım. Okulum, ülkemizin saygın bilim yuvalarından birisi, bölümüm ise müstesna bir alandı. Şimdi de, Düzce Üniversitesinde Elektrik Elektronik Mühendisliği alanında Yüksek Lisans yapıyorum. Bu başarılarımın tamamı, kıymetli ailemin yönlendirmesi ve Mehmetçik Vakfımızın sağlamış olduğu eğitim yardımı sayesinde oldu. 

Mehmetçik Vakfı, eğitim yardımı sağlamanın yanı sıra, 2009 yılından bu yana ülkemizin her yerinden, kader birliği yapmış Mehmetçik çocuklarını bir araya getirerek, iki hafta süren kültür gezisini organize ediyor. Ben de birkaç kez katılma fırsatı yakaladım bu gezilere. Kültür gezisinde, ülkemizin her şehrinden Şehit ve Gazi evlatları, kendileri gibi aynı kaderi yaşayan arkadaşlarıyla bir araya geliyor.  Aynı duyguları hissettiğimiz arkadaşlarla bir araya gelmek, aynı acıları, aynı hüzünleri tatmak ve dünyaya aynı pencereden bakmak bizi güçlendiriyor. İstanbul’da, Samsun’da, Diyarbakır’da ve daha nice ilde ziyaret edebileceğim, sofralarına konuk olabileceğim, aynı şekilde Düzce’de evimde ağırlayıp, misafir edeceğim, aynı yemek sofrasına oturacağım ailem ve kardeşlerim var. Bu güçlü bağ, Mehmetçik Vakfı ve kültür gezisi sayesinde gerçekleşti.

Bu sene, aynı kaderi paylaşan, binlerce aileyi bir araya getiren müstesna kurum, Mehmetçik Vakfımızın kuruluşunun 40’ıncı yıl dönümü. Babalarımızın vesilesiyle hayatımıza dokunan, daima destekçimiz olan ve bizlere aslında yalnız olmadığımızı her an hissettiren büyük Mehmetçik Vakfı ailemin doğum gününü, samimi duygularımla kutlarım. Beni yüce gönüllü bağışçılarımız ve arkadaşlarımla tanıştırdıkları için Vakfımıza ve onun her biri ayrı ayrı dünyalar iyisi personeline minnettarım. 

İyi ki varsın Mehmetçik Vakfı, iyi ki hayatımızdasın…

Nice kırk yıllara!

Önceki Sonraki