Kıymetli Ailem - Zeynep AKBABA

Zeynep AKBABA
27 yaşında. İstanbul Üniversitesi Açık Ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Sosyoloji Bölümü mezunu. İstanbul İl Jandarma Komutanlığında görev yapıyor.

Kıymetli Ailem;

Her bir toprağı Şehit kanıyla sulanmış, babasının yüzünü göremeden, kokusunu duyamadan, bir baba elinin başımı okşamasından mahrum bırakılan, bu vatan toprağının bir Şehit evladı olarak dünyaya gözümü açtığımda aslında daha doğduğum gün babasızlığın mücadelesiyle baş başa kalmıştım. Onun kokusunu dahi bilmeden geçirdiğim koskoca 27 yıl nasıl geçti derseniz, babasız yetişen bir kız çocuğunun bir tarafı hep eksik, buruk, baba kelimesinin anlamının kendisinde karşılığının ne olduğunu bilmeyen, ama her daim gururlu, başı dik, adı her geçtiğinde bir kez daha onur duyduğu, iyi ki böyle bir babanın evladıyım diyerek geçirdiğim onca senenin açıkçası kelimelerle tarifi asla yok.

Ben bu vatan uğruna bir baba kaybettim ama onun yokluğunda benim gibi Mehmetçik evlatlarını bağrına basan dertleriyle dertlenen sevinçlerine ortak olan acılarını bir nebze de olsa dindirebilen Mehmetçik Vakfıyla tanıştım. Vakıf sayesinde çok güzel vakit geçirdiğim günlerim oldu. Aslında en önemlisi benim hayatıma kattıkları en güzel şey kan bağı olmadan can bağıyla aynı duyguları, aynı acıları yaşadığımız çok güzel dostluklar.

İyi ki sizin gibi kocaman bir aileyi tanımışım, bizler için elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığınız ve bizi unutmadığınız için teşekkürlerimi sunarım. 

Önceki Sonraki