40. Yılımızda Bağışçılarımızın Kaleminden

Ahmet Nezih KÖK

Ben Prof.Dr. Ahmet Nezih KÖK. Mehmetçiklerimiz bağımsızlığımızın güvencesi ve yegâne emanetçileridir. Canları pahasına kendilerini bu göreve adayan evlatlarımızdan Şehit olanların emanetleri ile Gazilerimize ve evlatlarına bir nebze de olsa katkı sağlamak ise hepimizin ödevidir. Bu noktada maddi ve manevi olarak Mehmetçiklerimizin ve emanetlerinin yanında olan Mehmetçik Vakfına gönül rahatlığıyla gerek menkul, gerek kurban bağışlarımı yapıyorum. Bağış sonrası, bağışın ulaştığına dair yapılan geri bildirimler, Vakıf tarafından aranıp sorulmamız, Vakıf çalışmalarıyla ilgili şeffaf bir şekilde bilgilendirilmemiz beni çok mutlu ediyor. Kendimi sadece Vakfın bağışçısı değil, aynı zamanda fahri gönüllüsü kabul ediyorum. Vakıf yöneticilerine ve çalışanlarına başarılar diliyor, tüm Türkiye’ye mal olmuş güzide Vakfımızın kuruluşunun 40’ıncı yılını tebrik ediyorum.

Asım Reha URAS
Çok değer verdiğim ve üç defa konuşup sohbet ettiğim, gözümde "Sanatımızın ATATÜRK'ü" olan merhum sanatçımız Zeki MÜREN'in, o zamanlar TRT'de yayınlanan ve mirasının yarısını Mehmetçik Vakfına bağışladığını anlattığı belgeselini izlediğimde çok duygulanmıştım. Daha sonra çalışıp biriktirdiklerimle bir dükkân aldık. Rahmetli babam "Sen sen ol bu dükkânı sakın satma!" demişti. Rahmetli babamın asker olması ve merhum Zeki MÜREN'in de bendeki sevgisi ve bana ilham kaynağı olması neticesinde burayı şartsız olarak Mehmetçik Vakfına bağışlamaya karar verdim. Bu dükkânın benim gözümde maddi olarak en ufak bir değeri yok ama manevi değeri çok büyük. O günkü şartlarda yapabileceğim en güzel bağış buydu. Böylece babamın isteğini de yerine getirmiş oldum. O günden bu yana gerek Mehmetçiklerin, gerekse onlara kol kanat geren Mehmetçik Vakfının, bendeki değeri daha da arttı. Kurban bağışlarımızı her zaman eşimin adına Mehmetçik Vakfına yaptık. Bağışladığım iş yeri ise çok ufak bir bağıştı benim için, daha fazlasını yapmak istedim hep. Bu düşüncelerle, rahmetli babamdan bana ve kardeşlerime miras kalan Moda'daki iş yerinin de bana ait hissesi için eşimin ve oğlumun gönül rızasını alarak bir vasiyet düzenledim. Ben bu bağışları Allah indinde sevap kazanmaktan ziyade, Şehit düşen asker ailelerine ve Gazilere küçük de olsa katkı sağlamak için yaptım. Bugün burada rahatça yaşayabiliyorsam, Güneydoğu'ya gittiğimde rahatça gezebiliyorsam onların sayesindedir. Bu nedenle, Şehit ailelerimize ve Gazilerimize ulaşmamızı sağlayan, onlara destek olan Mehmetçik Vakfı benim için çok değerli. Son olarak belirtmek isterim ki; bu sene kuruluşunun 40’ıncı yılı olan Vakfımıza, daha nice 40 yıllarda başarılar dilerim, Vakıf bizim kıymetlimiz, iyi ki var, hep var olsun.

Aziz-Fikrîye YAMAN
Bu dünyaya geldik gidiyoruz. Önemli olan arkamızda bir hayır dua bırakmak… Mehmetçiklerimiz ve emanetleri başımızın tacı. Cephedeki askerimiz her daim duamızda, o yiğit vatan evlatları, kar kış demeden, güvenliğimiz için canını hiçe sayarken, bizim yaptıklarımız dile bile gelmez. Allah hiçbirinin ayağına taş, gözüne yaş değdirmesin. Mehmetçik Vakfımız sayesinde Mehmetçiklerimizin emanetlerine fayda sağlayabiliyoruz. Vakfın varlığını bilmek bize huzur veriyor. Sağ olsunlar Mehmetçiklerimize ulaşmamız için bize aracı oluyorlar, bu bile bizim için büyük mutlukken, bir de anneler, babalar gününde, bayramlarda hal hatır soruyorlar, bir ihtiyacımız var mı diye arıyorlar, daha ne olsun. Gözümüzün bebeği Vakfımız daha nice yıllar bizimle olsun, nice mutlu yılları olsun.

 

Bergüzar DEMİR
Mehmetçiklerimiz,  bizler için canlarını tehlikeye atarken, feda ederken benim dünya malımı bağışlamamın değeri nedir ki? Seve seve yaptım bağışımı. İçimdeki sevinci anlatamam, tarifi mümkün değil, Elhamdülillah Rabbime. Vakfımızı televizyondan, birçok yerden duydum, bağışımı yapınca da yakinen tanıma fırsatım oldu, bu sayede güvenim daha da arttı,  anamın ak sütü gibi helali hoş olsun yaptığım bu bağış. Allah gücünüzü arttırsın. 

 

Fatma BİNGÖL
Yıllarca terzilik ve taksi şoförlüğü yaptım, çocuklarımı bu kazançla büyütüp, okutup, evlendirdim. Kendime ait müstakil evimi Vakfa vasiyetname ile bağışladım. Mehmetçik Vakfındaki görevliler sağ olsunlar, beni ziyaret ediyor, telefonla arayarak da halimi hatırımı soruyor. Yapmış olduğum bağışın Şehit aileleri ve Gaziler ile çocuklarını okutmak için kullanılacağını bilmek beni ziyadesiyle mutlu ediyor. Allah bu vatan için canını hiçe sayarak Şehit ve Gazi olan Mehmetçiklerimizden de, sizlerden de razı olsun. İyi ki varsınız.

 

Fatma Esin ÖNÜR
Mehmetçik Vakfını öteden beri çok seviyorum. Menkul bağışlarımı, Ramazan Ayı’nda zekâtımı ve Kurban Bayramı’nda kurbanımı Vakfımıza bağışlıyorum. Yurdumu, milletimi, ordumuzu çok seviyorum. Bu durumu çevrem ve akrabalarım bilirler. Şehit ve Gazi ailelerine faydalı olabilmek için ayrıca iki ayrı gayrimenkulümü seve seve, şartsız olarak Vakfa bağışladım. Bu bağışların, güvenli eller aracılığıyla gitmesi gereken yerlere ulaştığını biliyorum. Yapmış olduğum bağışlarım sebebiyle, Vakfımızdan gelen şilt ve plaketleri evimin en özel köşesinde saklıyorum. Takviminiz hep duvarımda asılı. Ziyaretlerinizle de çok mutlu oluyorum. Yapmış olduğunuz değerli çalışmalarınızı takdir ediyor, tüm Mehmetçik Vakfı ailesini tebrik ediyorum. Bundan sonrası için de yürekten yürüttüğünüz tüm çalışmalarda başarılarınızın devamını diliyorum. 
 

Feriha KOŞARLAR
Vatanımız ve milletimiz için canlarını hiçe sayarak göreve giden ve bu uğurda Şehit ve Gazi olan Mehmetçiklerimize minnettarım. Onlar için bağışımı aklımda zerre şüphe olmadan, canı gönülden yaptım. İçimiz bu kadar rahat bağış yapıyorsak, bunda Vakfımızın her konuda bizi bilgilendirmesi, yapılan bağışların nereye gittiğini bilmemizin etkisi büyük. Bir de bağış yapınca bağınız kopmuyor ki, sağ olun sizler arayıp soruyor, ziyaret ediyor, ihtiyaç duyduğumuzda yanımızda oluyorsunuz. Bu da çok kıymetli bizim için. Bu vesileyle Mehmetçik Vakfımızın 40’ıncı yılını kutlarım. Tüm Mehmetçik evlatlarımızın gözlerinden öperim, Allah onların ve ailelerinin yollarını açık etsin her daim, ebediyete intikal eden Şehitlerimize de Allah’tan rahmet dilerim, ruhları şad olsun inşallah. 

Nevin LOKUMCU
Mehmetçiklerimiz ve yavruları bizim de evlatlarımız. Her biri ayrı ayrı çok değerli… Onlar için ne yaparsak yapalım hakları ödenmez biliyoruz ancak bizler de gücümüz yettiğince, yaptığımız bağışlarla yanlarında olmaya çalışıyoruz. Dualarımız ise her daim onlar için.  Bizlere, Şehit ailelerine ve Gazilere ulaşma fırsatı veren, bu manevi hazzı yaşamamıza aracı olan Mehmetçik Vakfımıza da sonsuz teşekkür eder, çalışmalarınızda muvaffakiyetler dilerim.

 

 

 

Osman YILDIZ
Ülkemizin savunması için gözünü kırpmadan canlarını feda eden Şehitlerimizin ailelerinin ve Gazilerimizin arkasında dağ gibi duran Mehmetçik Vakfımıza yaptığım ve yapmaya devam edeceğim bağışlar analarının ak sütleri gibi helal olsun. Vakfımız nice yıllar yaşamaya devam etsin, Vakfımıza yaptığımız bağışların nereye gittiği konusunda gözümüz hiç arkada kalmıyor. Bu güveni sağlamak kolay değil. İyi ki varsın Mehmetçik Vakfı.

 

 

 

Pınar KARAMAN
Mehmetçik Vakfı, askerlerimizin ellerini sıkmak benim için…
Onlara, onları ne kadar sevdiğimi söyleyebilmek…
Ucundan da olsa yaşadıklarına ortak olmaktır.
Allah vatanımızı, milletimizi, askerimizi korusun…

 

 

 

 

 

Sadrettin HAŞILOĞLU
Ben Sadrettin HAŞILOĞLU. Uzun yıllardır Avukatım. Mesleğimin de etkisiyle, adımlarımı güven duyarak atmak çok önemli benim için. Bu anlamda, Mehmetçik Vakfına yaptığım bağışları büyük bir güven duygusu içerisinde, gönül rahatlığıyla yaptığımı belirtmeliyim. Yapılan bağışların hak sahiplerine ulaştığından zerre şüphem yok. Ayrıca, Vakfımızın her bölgede Temsilciliğinin bulunması, bu yolla faaliyetlerini daha sistematik bir şekilde yürütmesi, bizlere yapılan ziyaretler, bizleri oldukça mutlu ediyor. Tüm çalışmalarınızı yakinen takip ediyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyor, bu vesileyle kuruluşunuzun 40’ıncı yılını gönülden tebrik ediyorum. 

 

 

Sevim-Sevilay ERCİK
Ömrümüz boyunca ben ve kardeşim Sevim, neye sahip olursak bağışlamayı düşündük. Rabbim bize bu evi nasip etti. Hiç düşünmeden kararımızı verdik ve Mehmetçik Vakfına 2016 yılında Samsun’da bulunan evimizi bağışladık. Bu güzel topraklarda huzur içinde yaşamamız için kendi canlarını hiçe sayan Mehmetçiklerimizin emanetleri adına bir şeyler yapmak fikri bile huzur veriyor bize. Çok şükür, mutlu ve gururluyuz. Bu yıl da Vakfımızın 40’ıncı yılı, bu değerli Vakfın bağışçıları olmaktan, sahip olduklarımızı paylaşmaktan ve sizleri tanımaktan onur duyuyoruz. 40 yıldır çok önemli hizmetler veren, Şehit ve Gazilerimizin yanında olan Mehmetçik Vakfının güzel hizmetlerinin devam edeceğine yürekten inanıyoruz. Daha nice 40 yıllarda hep var olsun, daim olsun Vakfımız. 

Önceki